Bozita
Agria

Kontakt

Har du material till hemsidan så ser vi gärna att ni skickar det till webmaster, kontaktinformation hittar ni här

Resultat Herrfallet 2012

bis_svk_herrfallet_12-06-16

BIS-1, korthårig vorsteh JWW-08 NORD V-11Björnkärrets Lady Dagmar, äg /Cecilia Gylén,Fjärdhundra, Lennart Gullberg,Lindome

Stort tack till våra sponsorer: Eukanuba (Servera Pet Foods AB), Redog AB, Agria djurförsäkringar.

 Best in Show final

BIS-1, korthårig vorsteh

JWW-08 NORD V-11Björnkärrets Lady Dagmar, äg /Cecilia Gylén,Fjärdhundra, Lennart Gullberg,Lindome

BIS-2,  kleiner münsterländer

Quorum’s Lizett, ägare Benny Nilsson, Katja Ståhlberg, Visby

BIS-3, ungersk vizsla korthårig

Busvizslans Edel Enya, äg Arne Clausen, Aabenraa, Danmark

BIS-4, strävhårig vorsteh

Sibbofjärdens Ior, äg Jerry Thörne, Ärla

BIS-Veteran, korthårig vorsteh

 

SE JCH SE UCH Fasantorpedens Primus Aya, ägare  Christina Eriksson & Patrik Karlsson, Surahammar

 

BIS-Valp, strävhårig vorsteh

E´sunds Lexus, äg Pia Andersson, Surahammar

 

BIS-Uppfödarklass, Kennel Björnkärrets, Lennart Gullberg, Lindome

 

Övriga resultat-CK/Cert 

UNGERSK VIZSLA KORTHÅRIG

Hanar

Busvizslans Edel Elmo, äg Jenny Berglund, Skellefteå, CK 1 Bhkl BIM

Tikar

Busvizslans Edel Enya, äg Arne Clausen, Danmark CK 1 Btkl BIR

Busvizslans Drága Danja, äg Johan Lennartsson, Gävle CK 2 Btkl

NO UCH SE JCH SE UCH Contessa Av Miessevárri, äg Eva Kits Nilsson, Hallstahammar CK 3 Btkl

 

GROSSER MÜNSTERLÄNDER

Tikar

NORD V-11 Vassfjärden’s Bonni, äg Anders Kandelin, Kungsängen CK 1 Btkl BIR

KLEINER MÜNSTERLÄNDER

Hanar

Sippans Faunu’s Topas, äg Carl Arosenius, Enköping CK 1 Bhkl BIM

Tikar

Quorum’s Lizett, ägare Benny Nilsson, Katja Ståhlberg, Visby CK, cert 1 Btkl BIR

Gråsidingens Pellia, äg Peter Pellikka, Karlskoga CK  R-cert 2Btkl

LPI Bicado Bianca, äg Gudrun Edvardsson, Malung CK 3 Btkl

NORD JV-11 Gråsidingens Zinnia, äg Lena Skalman, Norsborg CK 4 Btkl

STRÄVHÅRIG VORSTEH

Hanar

Sibbofjärdens Ior, äg Jerry Thörne, Ärla CK Cert 1 Bhkl BIR

Tikar

Mälarens Zk-Lacuna Coil, CK Cert 1 Btkl BIM

KORTHÅRIG VORSTEH

Hanar

Björnkärrets Lord Douglas, äg Annette Svedberg, Alfta CK Cert 1 Bhkl BIM

Björnkärrets Hertzog Aron, äg Ann-Charlotte Larm, Skövde CK 2 Bhkl

C.I.B DK V-10 FI UCH NORD UCH SE V-09 SE V-10 Björnkärrets Graf Siegfried, äg Lennart Gullberg, Lindome CK 3 Bhkl

Tappra Sirius , äg Henrik Andersson, Strängnäs CK 4 Bhkl

Tappra Skott, äg Rosanna Lövmark, Täby CK R-cert

Axe Lakes Farri, äg Inger Eriksson, Glanshammar CK

Fasantorpedens Aa Raider, äg Kristina Söderström, Nusnäs CK

Tikar

JWW-08 NORD V-11Björnkärrets Lady Dagmar, äg /Cecilia Gylén,Fjärdhundra, Lennart Gullberg,Lindome, CK 1 Btkl BIR

Björnkärrets Gräfin Gisela, äg Lennart Gullberg, Lindome CK 2 Btkl

Tappra Skutta, äg Marie Davidsson, Tranås CK Cert 3 Btkl

Axe Lakes Folda, äg Inger Eriksson, Glanshammar CK 4 Btkl

SE JCH SE UCH Fasantorpedens Primus Aya, CK 

Med reservation för eventuella fel.